Zatočte s oparem

Výrobky

Možná to dobře znáte – ráno se probudíte a už cítíte ono nepříjemné svědění a brnění rtů. A vy začínáte tušit, že se vám zase na rtech začíná klubat herpes. Alespoň jednou se s ním setkal snad každý z nás – řeč je o nepěkném a otravném oparu, neboli herpesu na rtech. Někdo má bohužel k herpesu více sklony, někdo se s ním za celý svůj dosavadní život nepotkal ani jednou. Jak je to možné, čím je to způsobeno, a jak se nevzhledného oparu na rtu zbavit?
narozeninová dekorace na stůl
Co to vlastně herpes je a jak se přenáší?
Herpes je způsoben určitým druhem viru, kterým se může člověk velice snadno nakazit. Tento vir má v sobě většina lidí, ale ani o tom nemusejí vědět, nemusí se projevovat. Tento virus pak už navždy zůstává v těle člověka a nejde se ho zbavit.
Jaká má herpes stádia a jak dlouho trvá?
Herpes můžeme rozdělit do pěti stádií, a sice:
– 1. stádium je charakteristické brněním rtů a nepříjemným svěděním
– 2. stádium je charakteristické vznikajícími puchýřky, které jsou naplněné tekutinou
– 3. stádium je charakteristické tím, že puchýřky začínají praskat a tvoří se vřídky
– 4. stádium je charakteristické tím, že puchýřky a vřídky vysychají a začínají se místo nich tvořit stroupky
– 5. stádium je charakteristické odpadáváním stroupků a zbytky suché kůže, nastává hojení
šedý svetr
Všechna tyto stádia trvají dohromady přibližně 8 – 10 dní, ale tato doba se může protáhnout až na 2 týdny. Během této doby se dají alespoň částečně zmírnit nepříjemné projevy a urychlit hojení.
Díky chytrým radám a ověřeným tipům jak na to můžete alespoň částečně zmírnit příznaky herpesu a urychlit tak jeho hojení. Můžete vyzkoušet různé mastičky z lékárny nebo babské rady. Důležité je začít s léčbou již od prvních příznaků, jedině tak se vám podaří hojení alespoň trochu urychlit a příznaky zmírnit.