Nikdo nedře tak jak politici

Ekonomika

Dnes mi to jenom těžko někdo rozmluví. Dnes mě nikdo nepřesvědčí o tom, že by snad v naší vládě pracovali nějací nedoukové, mamlasové, zloději, šejdíři a jiné pochybné existence. Protože dnes vážně věřím, že jsou mezi těmi, kdo nám vládnou, jenom ti nejlepší z nejlepších. Že jsme měli v posledních volbách vysloveně šťastnou ruku, když jsme si za své nejvyšší zástupce vybrali právě ty, koho jsme si vybrali.
Tento můj názor není neopodstatněný. Právě naopak – mám ho plně podložený. Sice ne až tak detailními a konkrétními čísly, ale mám.
A čísla nelžou. Čísla praví to, co praví.
jedna koruna

Jak jsem se z internetu dozvěděl já a jak se z téhož můžete dozvědět stejnou informaci i vy, rozdala totiž současná vláda pana Babiše rekordní odměny svým zaměstnancům. Za pouhých půl roku existence této vlády si tito zasloužili jenom na odměnách rekordních 463 milionů korun! Což je o deset milionů víc, než dostali zaměstnanci předchozí vlády za poslední půlrok svého kralování v této zemi.
české peníze

V současné vládě dostali odměny náměstci, ředitelé odborů a dokonce i řadoví zaměstnanci ministerstev a Úřadu vlády.
Meziročně se – máme-li to hodnotit podle výše odměn – zlepšili nejvíce zaměstnanci ministerstva financí, kteří brali odměny vyšší než 57 milionů.
Nejvíce dostalo na odměnách přes dva a půl tisíce zaměstnanců ministerstva vnitra, jimž přistálo na účtech na odměnách asi 126 milionů korun.
Na ministerstvu práce a sociálních věcí si přišli ve druhém pololetí loňského roku na odměnách na skoro 43 milionů korun, o devět milionů víc než o rok dříve.
žena na bankovkách

A jedinými, kdo „hořce zaplakali“, byli lidé z ministerstva školství, jimž zrušili jednu sekci a kteří neměli ani žádného politického náměstka, takže si meziročně pohoršili o pět milionů korun.
Zvláštní vyzdvižení za svou práci by si zasloužil jakýsi náměstek na ministerstvu zemědělství, který na odměnách dostal 292000 korun; ovšem jde o natolik skromného člověka, že jeho jméno vůbec nevešlo ve známost.
A musíte uznat, že naše vláda pracuje přímo skvěle, že její zaměstnanci dřou od slunka do slunka. Když to porovnám s odměnou mne coby jednoho z „preferovaných zaměstnanců státu“. Jenž jsem si za oněch půl roku přišel na odměnách na devadesátinu toho, co onen zemědělský náměstek.