Kryptoměny slibují zajímavou investici do budoucnosti

Web

Existuje hned několik způsobů, jak svou peněženku obohatit o některou z velice populárních a pravděpodobně i slibných kryptoměn. V současnosti se hodně mluví o těžbě digitálních platidel, nicméně v případě, kdy po podobné věci toužíte, a výpočetní technika vám zhola nic neříká a nehodláte na tom nic měnit, můžete si libovolné elektronické platidlo jednoduše pořídit tak jako jiné běžné cizí měny. Zkrátka si kryptoměnu nakoupíte. K tomu vám skvěle poslouží buď směnárna, kde jsou nejznámější digitální platidla dostupná za předem stanovenou cenu, anebo burza, kde si ovšem musíte s nákupem počkat na ten pravý, výhodný okamžik nákupu. A pokud jde o tolik známé bitcoiny, tak ty už dokonce seženete i ve specializovaných automatech.
připojení sítě
Digitální platidla si nemusíte jen kupovat, můžete je i vydělat
Ovšem pokud máte zájem si zvolenou kryptoměnu sami vydělat, pusťte se do její těžby. Takzvaná těžba je ve skutečnosti ověřováním probíhajících transakcí v kryptoměnách. Tyto transakce probíhají mezi uživateli v systému peer to peer a těžaři je nejen ověřují, ale také je přidávají do blockchainu, což je jakási transparentní databáze proběhlých transakcí. Problém je ovšem v tom, že takové ověření je hodně náročné na výkon, takže není divu, že probíhá s pomocí speciální výpočetní techniky.
bitcoin v síti
Zvolte si tu pravou měnu
Než se pustíte do těžby, tak si důkladně promyslete, jaká měna je pro vás perspektivní. Například nejznámější a nejrozšířenější bitcoin se se bez výkonného asic mineru a zapojení do poolu již těžit nevyplatí. Naopak výhledově velice slibné by mohly být nové a zatím málo známé měny jako je třeba zcash. Jejich potenciál v budoucnosti jistě výrazně poroste, a zároveň pokud se budete zajímat o to, jak těžit zcash, tak zjistíte, že vám k tomu postačí výkonný gpu miner, což je v porovnání s asic minerem levná a jednoduchá záležitost.